Neviete cez víkend nabrať dostatok energie? S nami to pôjde ľahšie

Neviete cez víkend nabrať dostatok energie? S nami to pôjde ľahšie
24. októbra 2019 BAJAN Wordpress

Pracovný týždeň väčšinou preletí tak rýchlo, že o oddychu a relaxe niekedy nemôže byť ani reči. No horšie je, že víkendy zvyknú zbehnúť ešte rýchlejšie. Hoci sa na víkend každý z nás neúprosne teší, niekedy sa stane, že si ho nedokážeme dostatočne vychutnať a užiť naplno.

V piatok podvečer si…

Víkend je pre väčšinu ľudí jedinou časťou týždňa, ktorá je aspoň ako tak voľná. Odísť však v piatok z práce s tým, že všetky úlohy sú splnené, maily vybavené a v pondelok ráno vás nič nečaká, sa môže javiť ako science fiction. Práve víkend je priestorom na to, aby ste si oddýchli, zrelaxovali a nabrali sily do ďalšieho týždňa. Preto sme pre vás pripravili niekoľko užitočných rád, ako neodchádzať z práce v strese a využiť voľný čas čo možno najefektívnejšie.

…zresetujem hlavu

Pustiť si pesničku o zresetovaní mozgu od skupiny Hex v piatok podvečer stačiť nemusí. Na dokonalý víkend toho treba zvládnuť omnoho viac. O žiadne zložité veci sa však nejedná. Treba ich len, jednoducho, splniť.

Problém môže nastať už pri cestovaní z práce domov. Rutinná piatková cesta býva taká automatická, že domov prichádzate s tými istými myšlienkami na termíny a úlohy, ako keď ste z práce odchádzali. Myšlienky počas cesty vlakom, autom, autobusom, si spríjemnite niečím neobvyklým. Zavolajte priateľovi, ktorý vás vždy povzbudí, zastavte sa vo svojej kaviarni, alebo si kúpte obľúbený časopis. Musíte chcieť prestať myslieť na prácu a pokúsiť sa vedome zastaviť každú myšlienku už v jej zárodku. Inak sa vám bude viac a viac myšlienok na prácu vracať ako bumerang.

Hlavne treba „vypadnúť!“

Počas týždňa je jednoduché stratiť sa vo všetkých vašich povinnostiach a v tom, čo je treba urobiť. Víkend je preto jediný čas, kedy máte dostatok voľného priestoru na to, aby ste sa venovali svojej rodine či priateľom. Naplánujte si spoločné aktivity. Choďte na bicykle, odhodlajte sa púšťať šarkana spolu s deťmi. Vymyslite si spoločný výlet na celý deň. Pod Tatrami, alebo priamo v Tatrách, je mnoho krásnych vecí, ktoré stoja za návštevu.

Ak chcete cez víkend zrelaxovať, hlavne neseďte doma. Urobte si program tak, aby vám to vyhovovalo, ale hlavne „zmeňte vzduch“. Ak celý víkend strávite v posteli pri počítači, tak si neoddýchnete. Dva dni voľna sú dôležité rovnako pre telo, ako aj pre mozog, keď nie ešte o niečo dôležitejšie. Pokiaľ máte sedavé zamestnanie, snažte sa cez víkend robiť pravý opak a vymyslite program, ktorý bude zahŕňať aspoň dlhšiu prechádzku. Čo víkendové pratanie? Skúste tentokrát domáce práce vykonať počas týždňa. Aspoň po kúskoch, aj keď je ťažké nájsť si na to čas popritom všetkom, čo sa od vás očakáva. Cez víkend budete mať potom omnoho viac voľného času na oddych či zábavu.

Objavte Vhodné čerpanie energie

Celý týždeň sa zanedbávate, chvíľku nezastavíte a nevychutnáte si v pokoji dobré jedlo? Teraz je najvyšší čas to napraviť. Doprajte si vitálne raňajky, vyrazte s kamarátkami na brunch či na terasu na drink, alebo si naplánujte romantickú večeru s partnerom. Nezabudnite na kúsok zdravého pohybu, vytúženú saunu, masáž, spoločný relax s partnerom vo vani, alebo čokoľvek, čo prinesie nielen fyzické uvoľnenie, ale hlavne to psychické.

Vyššie spomínané návrhy na dokonalý víkend dokážete zažiť v obklopení krásnej scenérie Belianskych Tatier. Stačí si rezervovať pobyt v našom rezorte Kamzík. A pozor! Počas jesene máte možnosť využiť víkendovú zľavu vo výške 20 % pre oboch z partnerov. Chyťte teda výhodné farby jesene poriadne za pačesy a dožičte svojmu organizmu ten správny víkendový relax.

Zdroj: blog.helios.eu, Eliška Herinková – eduworld.sk, Natália Jabůrková – startitup.sk
Foto: istockphoto.com