Všade dobre, s pobytovými balíčkami pod Tatrami najlepšie!

Všade dobre, s pobytovými balíčkami pod Tatrami najlepšie!
22. augusta 2018 BAJAN Wordpress

Aké slovo, keď nie dovolenka, sa môže v tomto období skloňovať viac? Možno tak horúčava, zmrzlina, voda, klimatizácia. No aj tak stále vyhrávajú frázy: ako bolo na dovolenke? Koľko stála dovolenka? Kde ešte na dovolenku idete? Téma dovoleniek jednoznačne vyhráva. Práve preto si dnes o dovolenkách trochu pokeckáme aj my.

Na vrchole Česko, Rakúsko a Maďarsko

Po chladnej a upršanej jeseni, mrazivej a suchej zime, zablatenej a premenlivej jari, sa už každý Slovák nemôže dočkať letnej dovolenky. Zarábame, plánujeme a organizujeme cestu do zahraničia na pár dní, len aby sme si užili slnko naplno. Ale prečo vlastne odchádzame preč, keď už aj letá pod Tatrami vedia byť tropické?

Cestovná horúčka, let, rezorty, palmy, jedlo, pláž, slnečníky, promenády, no predovšetkým more. Práve tieto veci sú spúšťačom záujmu o neprebádané destinácie. A kde Slováci cestujú najradšej? Po očakávaných prvých dvoch priečkach, ktoré získala Európa (stredná a východná EU cca. 55 %; západná EU 35 %), tretiu priečku okupujú krajiny blízkeho východu (4 %), kde najviac bodujú Turecko a Spojené Arabské Emiráty s mestom Dubaj.

Objavujeme radi, no čoraz opatrnejšie

Slováci obľubujú čoraz viac exotickejšie a vzdialenejšie destinácie. Prispievajú k tomu nové letecké spojenia z Viedne či Budapešti. Hitmi sa stávajú Zanzibar či Maldivy, ale aj tradičné destinácie ako Thajsko, Indonézia či Srí Lanka.

V porovnaní s rokmi dozadu sa však Slováci stiahli z afrických prímorských letovísk a začali viac dovolenkovať na európskom kontinente. Hlavne kvôli zvyšujúcim sa nepokojom, ktoré sú pre väčšinu rodín veľkým strašiakom. Možno tiež badať trend, že v blízkych európskych destináciách si dokážu Slováci zorganizovať dovolenku svojpomocne, bez sprostredkovateľa v podobe cestovnej kancelárie, pričom sa potvrdzuje fakt, že dlhodobejšie dovolenky nemusia byť spojené len a len s morom.

Všade dobre, doma najbezpečnejšie

Hory, hrady a zámky, mestá či kúpele i aquaparky. To všetko u nás máme. Jasné, more s plážou to zrejme nenahradí, no niekedy aj to musí postačiť. Hlavne tým, ktorým to finančne cez leto moc nevychádza, resp. tým, ktorí si práve zariaďujú dom a každý cent sa počíta. Alebo sa len niektorým jedincom jednoducho nechce nikde trepať. Okrem toho, Slovensko je stabilnou a pokojnou krajinou, čo v súčasnej geopolitickej situácii zohráva pri výbere dovolenkovej destinácie naozaj dôležitú úlohu.

Travel in Slovakia, good idea!

Medzi prírodné klenoty Slovenska zďaleka nepatria len majestátne Tatry. 425 kaštieľov a 220 hradov a zámkov robí zo Slovenska európsky unikát. Ochladenie pred horúcimi slnečnými lúčmi ponúka nielen množstvo jazier a riek s bohatou ponukou vodných športov, špičkových aquaparkov a termálnych kúpalísk, ale aj unikátne jaskyne. Medzi tie najvýznamnejšie a najcennejšie patria jaskyne Slovenského krasu a Dobšinská ľadová jaskyňa, ktoré boli zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Belianska jaskyňa je zas jedinou verejnosti prístupnou jaskyňou v Tatrách.

A hlavne, Slovensko ponúka zábavu a wellness na svetovej úrovni! Tobogány, tropické raje a množstvo vodných atrakcií v moderných termálnych kúpaliskách sú oázou relaxu a príjemného oddychu nielen v lete, ale aj počas zimy. Za zmienku určite stojí Aquapark Tatralandia, kde sa celoročná teplota 30 °C snúbi s blahodarnými účinkami morskej aj termálnej vody. AquaCity Poprad priamo pod Tatrami je zas moderným ekologickým turistickým strediskom, v ktorom si návštevníci môžu vychutnať dokonalý relax v celkovo 13 bazénoch s teplotou vody 30 až 38 °C a množstvom vodných atrakcií.

Otvorte si ten svoj pobytový balíček

Keď chcete vypadnúť z rušných uličiek veľkých miest niekde do prírody, núdzu o ubytovacie lôžka v rôznych hoteloch či penziónoch mať nemusíte. Jedným z nich je aj náš Penzión Kamzík, kde vám skvelý relax dožičí sekcia wellness s fínskou saunou, hydromasážnou vaňou a ponukou masáží. Zabaviť sa zas možno pri ohnisku alebo hraním biliardu či stolného tenisu. Ani deti sa nudiť nebudú vďaka tunajšiemu detskému kútiku a ihrisku s pieskoviskom.

V rázovitom goralskom rezorte v obci Ždiar, z ktorej sa naskytajú dychberúce pohľady na Belianske Tatry, si dokonca viete rezervovať aj veľmi výhodné pobytové balíčky. Túžite zažiť romantické chvíle s vašou polovičkou? Využite atraktívny balíček pre zamilovaných. Život vám preletel ako voda a vy si so svojim celoživotným partnerom potrebujte trochu zaspomínať? Tak to potrebujete seniorský balíček. Aby toho nebolo málo, myslíme aj na rodiny s deťmi, aby prežili spoločné chvíle plné vzácnych zážitkov. To všetko jedine s rodinným balíčkom.

Dovolenka tak nemusí byť len o slanom mori a nóbl prečačkaných hoteloch. A aj keď Slovensko síce nepatrí k veľmi obľúbeným destináciám cudzincov, vy si ho užite do sýtosti. Posledné dni prázdnin viete naplno využiť dovolenkou v tradičnom penzióne, obklopenom krásnou scenériou, priateľskými ľuďmi aj chutným jedlom s klasickou goralskou atmosférou. Ak ste na dovolenke ešte neboli a veľmi sa vám cestovať nechce, resp. ste už boli aj pri mori, no stále nemáte dosť, využite jeden z našich pobytových balíčkov a iste neoľutujete. Tešíme sa na vás!

Zdroj: marketlocator.sk, finance.sk, slovakia.travel, ubytovanienaslovensku.eu
Foto: istockphoto.com, Jozef Pitoňák