Nájdite miesto, ktoré stojí za dovolenku aj počas týždňa, nielen víkendu

Nájdite miesto, ktoré stojí za dovolenku aj počas týždňa, nielen víkendu
30. júla 2019 BAJAN Wordpress

Kratšie dovolenky si väčšina ľudí „bookuje“ na víkend, resp. predĺžený víkend. Hlavným dôvodom je, samozrejme, čo možno najmenej prečerpanej dovolenky. Ovplyvnené je to tiež tým, že krátke dovolenky zväčša nebývajú tak atraktívne, ako tie dlhé pri mori. Čo však doteraz nebolo, môže byť! Treba len vedieť, kde letné útočisko hľadať.

Víkendy nemajú konkurenciu

Naposledy sme pre vás pripravili článok o tom, ako by ste pod Tatrami hľadali more zbytočne, no „more“ alternatív už áno. Jednoducho povedané (v tomto prípade napísané), blogom sme chceli poukázať na to, že aj Slovensko má počas leta čo ponúknuť. Že nepíšeme len tak do vetra, svedčia aj spokojní majitelia mnohých atrakcií či ubytovní, ktorí sa počas sezóny nezastavia. Stále však najviac vyzdvihujú víkendy, ktoré sú naozaj prepchaté. Na jednej strane sa niet načo sťažovať, na tej druhej možno konštatovať, že sme stále skôr krajinou vhodnou na výlety, ako dlhšie dovolenky.

Kto hľadá, ten nájde

Ono netreba ani nad tým nejak dlho polemizovať. More či piesočnatú pláž nemáme. A možno len potrebujeme na určitý čas vypadnúť za hranice republiky. Netreba sa diviť, že po približne desiatich dňoch v Chorvátsku, Turecku, Grécku a pod., si chceme rok spríjemniť aspoň nabitými víkendami.

More s plážou síce nemáme, no aj naše jazerá majú svoje čaro.

No keď predsa len trochu zapolemizujeme, pre niektorých nie sú slovenské atrakcie až tak atraktívne, aby si kvôli nim museli brať o čosi viac dní voľna. Možno je to aj tým, že v zahraničných gigantických rezortoch má človek všetko poruke (voda, jedlo, zábava, pohyb, oddych…), pričom u nás sa takéto komplexy hľadajú len ťažšie a na viac ako dva-tri dni sa neoplatia. Ono to však predsa len nemusí byť až také skeptické.

Všetko v jednom

Dychberúce pohľady na Belianske Tatry, ktoré zároveň vynikajú pestrou škálou turistických možností, ako napríklad náučný chodník Monkova dolina – Kopské sedlo či Belianska jaskyňa. Množstvo neprebádaných cestičiek popri minerálnym prameňom, pálenie kalórií pomocou turistiky v tom najčistejšom vzduchu široko-ďaleko, vychutnávanie tradičných pokrmov v obklopení živej hudby. Zo štýlovo a hlavne komfortne zariadených izieb sa človek poľahky dostane do sekcie wellness s fínskou saunou, hydromasážnou vaňou a ponukou masáží. Zabaviť sa zas možno pri ohnisku alebo hraním biliardu či stolného tenisu. Čo deti? Vďaka tunajšiemu detskému kútiku a ihrisku s pieskoviskom sa ani tie nudiť nebudú.

V prípade záujmu vám personál penziónu ochotne zabezpečí jazdu na koňoch, rybolov, dopravu autobusom a mikrobusom či zapožičia bicykle, štvorkolku alebo auto.

Najlepšie na tom všetkom je, že atrakcie spomenuté vyššie, máte pod palcom v jednom rezorte s názvom Kamzík. Ku nám sa teda nemusíte báť prísť pokojne aj cez týždeň a hlavne na dlhšie, nielen na dva víkendové dni. Cez týždeň je tiež väčšia pravdepodobnosť, že budeme mať voľné izby, prípadne sa znižuje šanca, že tam stretnete kolegu, od ktorého si chcete “oddýchnuť”. Jednoducho, ak chcete stretnúť viac zvierat ako ľudí, pracovné dni v týždni sú na to ako stvorené. Dosť bolo ale rečí, nájdete nás v rázovitej goralskej obci Ždiar. Tešíme sa na vás!

Foto: istockphoto.com