Chodník korunami stromov atraktívny aj pre kamzíky!

Chodník korunami stromov atraktívny aj pre kamzíky!
5. októbra 2017 BAJAN Wordpress

Každý dnes o tom hovorí, všade sa o tom píše. Chodník korunami stromov v Bachledovej doline hneď po otvorení strhol davy. Nie do rokliny, samozrejme, ale svojim originálnym charakterom dokázal všetkých nadchnúť. Keďže aj my máme čo to k novej atrakcii povedať, nasledujúce riadky budú patriť práve jej.

12-tisíc ľudí za jeden víkend!

Hromada ľudí sa hrnula slovenskú raritu pocítiť na vlastnej koži dokonca už pár hodín pred otvorením. Slovenských, ale aj českých či poľských rodín s deťmi bolo za celý víkend viac ako 12 000. Stovky áut smerujúcich do Bachledovej doliny, či už od Tatier alebo z Poľska, spôsobili dopravný kolaps. Parkoviská v tomto stredisku nestíhali nápor. Čo to teda znamená? Že brilantný chodník s vyhliadkovou vežou, ktorý vyšiel celkovo na 4,3 mil. €, sa určite oplatil!

Čo okrem výhľadu?

Áno, tou najdôležitejšou vecou je, samozrejme, čarovný výhľad, ktorým je za priaznivého počasia možné zachytiť aj poľské Tatry, Lomničák či pieninské Tri koruny. Prechádzka vám ale bude trvať vyše hodinu, výhľad sa teda po čase môže zunovať. Preto sú neustále na dosah ruky mohutné stromy, z ktorých sála energia dejín, keďže niektoré sú staršie ako my. Pokiaľ dávate prednosť samoštúdiu, určite využijete veľké množstvo informačných tabúľ, ktoré si môžete nerušene preštudovať na troch zastávkach, nachádzajúcich sa na horizontálnej časti chodníka.

A pozor! Aj okolie chodníka je okrem toho možné využiť naplno. Ukrýva totiž ďalšie atrakcie pre celú rodinu, zaujímavé výlety a turistiku. Pokiaľ teda pešie túry v adrenalínových výškach pre váš žalúdok nie sú moc vhodné, môžete vyskúšať niektorú z atrakcií priamo v stredisku Bachledka. Športové, oddychové a zábavné atrakcie sú určené pre všetky vekové kategórie.

Čo by kameňom dohodil

Kto iný, keď nie gorali, mohli počas otvorenia vítať nadšených turistov? Aby sme boli konkrétni, tak na vrchole veže návštevníkov naozaj čakali dve sedemdesiatničky v tradičných krojoch a s rezkou, goralskou náladou. Niet divu. Práve gorali sú ideálnym vyobrazením ľudí blúdiacich po kľukatých chodníčkoch pomedzi stromy v horských oblastiach.

Chodník korunami stromov, ktorým už prešli prví turisti, má celkovú dĺžku viac ako 1 km a jeho najvyššia časť je vo výške 24 metrov. Ak by však táto výška niekomu nestačila, chodník špirálovito stúpa až do veže vo výške 32 m. Na jeho stavbu sa použilo viac než 1 000 m³ dreva, pričom doskami z neho by mohli vyložiť aj cestu zo Ždiaru do Kežmarku. Nebudeme sa už ale ďalej zbytočne rozpisovať, čo všetko vás prechádzkou chodníkom čaká a neminie, aká je cena vstupného či na čo všetko musíte brať ohľad. To všetko nájdete na priehľadnom oficiálnom webe projektu chodnikkorunamistromov.sk.

Pre vás je podstatný hlavne prístup k chodníku. Dá sa k nemu dostať lanovkou z Bachledovej doliny alebo pešou túrou z Bachledovej, Jezerska či Malej Frankovej. Síce sme v úvode načrtli, že chodník je sprístupnený aj pre kamzíky, nie je tomu tak. Dokonca aj svojich psíkov budete musieť nechať vo voliére. Pri prenesenom nadpise článku sme mali namysli návštevníkov ubytovaných v našom rezorte Kamzík. Od neho je totiž nová atrakcia vzdialená iba 6 km, čo znamená cca. 10 minútovú jazdu autom. Hlavne už prestaňte pozerať všetky tie videá či články o tomto úžasnom chodníku a zájdite konečne najbližší víkend na výlet. Návrh na originálny zážitok už máte!

zdroj: chodnikkorunamistromov.sk, noizz.sk, tvnoviny.sk
foto: chodnikkorunamistromov.sk, bachledka.sk