Ako sa ubytovacie poukazy dajú využiť zdravo a bezpečne, no s poriadnymi zážitkami?

Ako sa ubytovacie poukazy dajú využiť zdravo a bezpečne, no s poriadnymi zážitkami?
1. August 2020 BAJAN Wordpress

Súčasná situácia vo svete nie je pre nikoho jednoduchá. Žiaden človek nebol na nič podobné pripravený. Ide predovšetkým o zdravie, a teda v tom lepšom prípade nám Covid-19 ovplyvnil „len“ naše cestovateľské plány na leto. Netreba však zúfať, pretože máme obrovské šťastie, že žijeme v krajine, ktorá má čo ponúknuť. A ako vám zjednodušíme a spríjemníme pobyt u nás my?

Pobyt v horách ako prírodné antibiotikum

Už od dávna sa vedelo, že to najlepšie pre dobrú imunitu je zdravý životný štýl. To najzákladnejšie je okrem iného aj dostatok pohybu na čerstvom vzduchu. Je všeobecne známe, že pravidelný pohyb a cvičenie podporuje kardiovaskulárny systém a znižuje krvný tlak. A ako pohyb okrem toho ovplyvňuje našu imunitu? Vďaka dobrej cirkulácii krvi majú všetky bunky imunitného systému jednoduchší priechod celým telom, pričom môžu účinnejšie robiť svoju prácu. Pohybu by sme teda týždenne mali venovať aspoň 150 minút.

Práve v našom penzióne, ktorý sa nachádza v blízkosti Belianskych Tatier, môžete realizovať cvičenie a pohyb každý deň, teda 2 a pol hodinový limit pre vás nemusí byť žiadnym problémom. Ždiar je tiež ideálnym miesto pre miernejšie, ale aj aj náročnejšie túry. Okrem iného tu nájdete široký výber oddychových výletov či adrenalínových atrakcií. Jednoducho, pohybu, a teda zdraviu, sa u nás vyhnete len veľmi ťažko.

V zdravom tele zdravý duch. Alebo naopak?

Tí, ktorí aktívnemu pohybu moc neholdujú, nemusia hádzať flintu do žita. Výskum verejnej mienky, ktorý skúmal, aké hodnoty sú pre ľudí najpodstatnejšie, síce ukázal, že pre väčšinu ľudí je najdôležitejšou hodnotou práve zdravie, no mnoho ľudí dalo do popredia iba to telesné zdravie.

Na duševné zdravie, ktoré tak veľmi ovplyvňuje to telesné, akosi zabúdame a jeho zlepšeniu či udržaniu venujeme len veľmi málo pozornosti. Už len samotný pobyt v prírode dokáže dožičiť zaslúžený odpočinok vašej duši. Tá sa vám neskôr odvďačí v podobe posilnenej obranyschopnosti imunitného systému, ktorá je v súčasnej situácii tak veľmi dôležitá. Životný štýl, pracovné zaťaženie, stravovacie návyky a telesná aktivita nám môžu výrazným spôsobom dopomôcť k rôznym zdravotným komplikáciám, alebo naopak, k ukážkovému zdravotnému stavu. Je len na vás, čomu sa budete venovať a hlavne kde budete svoje zdravie utužovať. O pár miestach by sme vedeli…

Už aj u nás s ubytovacími poukazmi

Náš penzión vám ponúka aktívny oddych v oblasti Belianskych Tatier, ktorý zaručene prospeje vášmu telu i duši. K dokonalej dovolenke nepochybne patrí aj chutné tradičné jedlo, ktorého u nás nájdete dostatok a každý si istotne príde na svoje. Z našich slovenských špecialít si môžete vybrať od predjedál ako napríklad chlebík omastený bravčovou masťou a cibuľkou cez hlavné jedlá, ku ktorým patrí bravčové pečené koleno až po čerešničku na torte v podobe dezertu, ktorý nepochybne ulahodí aj tým najnáročnejším chuťovým pohárikom.

V našom penzióne nie sme počas pandémiovej doby pripravení iba v kuchyni, no dôslední sme aj v ostatnom interiéry. Všetky priestory penziónu pravidelne dezinfikujeme, v každej izbe a priestoroch sú k dispozícii dezinfekčné prostriedky. Dodržiavané sú, samozrejme, aj minimálne odstupy 2 m, pričom naši zamestnanci pracujú s jednorazovými rukavicami a rúškami. Dovolenku u nás si teda môžete užiť v maximálnom bezpečí a bez akýchkoľvek stresov. A pozor! Aj u nás už môžete túto sezónu využiť ubytovacie poukazy, vďaka ktorým bude dovolenka v čarovnej prírode Slovenska ešte o niečo výhodnejšia. Už viac neotáľajte a navštívte nás! Veď čo je v dnešnej dobe viac ako čerstvý vzduch, aktívny pohyb, krásna príroda, chutné jedlo a vaši najbližší?

Zdroj: zdiar.eu, popradske.sk, Doc. MUDr. Alojz Rakús, PhD. – zzz.sk
Foto: Jaroslav Zwrtoolka Pitonak