Bohatá nádielka snežných atrakcií opäť jedine v Tatrách

Bohatá nádielka snežných atrakcií opäť jedine v Tatrách
6. decembra 2018 BAJAN Wordpress

06Zima a Tatry. Kombinácia, bez ktorej si poriadne Slováčisko nedokáže predstaviť obdobie snehu a mrazov, teda obdobie, ktoré momentálne prebieha. Pýcha Slovenska však ale ani zďaleka nie je určená len pre milovníkov lyžiarskych športov. Čo túto sezónu vie ponúknuť?

Na svahu si nájde miesto každý!

Predsa si len na začiatok prejdime lyžiarov, ktorí už od novembra úporne sledujú počasie a vyberajú si tie najlepšie lyžovačky. O dušu študujú všetky weby, prospekty a články. Prečo sa rozhodnúť práve pre vysoké Tatry? Pretože do Tatier nemusíte dlho cestovať. V troch špičkových strediskách Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec lyžujete na 24 kilometroch kvalitných zjazdoviek. Ste adrenalínový maniak, začiatočník alebo pohodový lyžiar? K dispozícii máte zjazdovky všetkých obťažností.

Príďte zahájiť otvorenie zimnej sezóny vo Vysokých Tatrách a nechajte, aby sa o vás v tento deň postarali ako o kráľov. Prenesú vás do obdobia 30. – 40. rokov 20. storočia a postarajú sa o nezabudnuteľné zážitky v podobe exkluzívnej lyžovačky.

A čo po lyžovačke? Telka? Ani náhodou! Párty na svahu, nočná sánkovačka, funtools, bazény, vírivky, najlepšie zimné eventy. Možnosti je neúrekom.

Ľadový Hrebienok

Poďme už ale mimo adrenalínových svahov. Zážitkové pohľady vám aj tento rok prinesie Tatranský ľadový dóm na Hrebienku, ktorý sa túto sezónu ponesie v téme Baziliky Sv. Petra v Ríme spolu s Berniniho kolonádou. Na stavbu sa použilo neuveriteľných 1880 ľadových blokov, ktoré dokopy tvoria viac ako 225 ton ľadu! Ľadový chrám je teda aj tento rok väčší a ešte veľkolepejší.

To ale na Hrebienku nie je ani zďaleka všetko! Tešiť sa môžete už na tradičné podujatie Tatry Ice Master, ktoré bude prebiehať od od 12. do 13. januára 2018. Počas dvoch dní ľadoví sochári z desiatich krajín sveta vdýchnu život 50-tim tonám ľadu a premenia ich na 40 unikátnych ľadových sôch.

Pre mladších, ale aj starších

Chceli by ste zažiť pravú atmosféru života na severnom póle? Šup do Tatranskej Lomnice! Užite si jedinečný zážitok na podujatí Snežné psy aj tento rok už 09. a 11. februára. Pre starších je zas prestretá Tatranská večera zážitkov. Vyvezte svoje chuťové poháriky k oblakom a prijmite pozvanie na nezabudnuteľný zážitkový večer. Pretože po zotmení začína to pravé tatranské dobrodružstvo.

Okrem toho môžete zažiť aj netradičnú večeru priamo pod tatranskými hviezdami a vychutnať si nočnú atmosféru hôr. Počas výletu je pre vás pripravená nočná jazda lanovkou, ktorá nie je inak možná ako počas špeciálnych eventov.

Na populárnu atrakciu komfortnejšie

Nemôžeme opomenúť jednu z najnavštevovanejších noviniek v Tatrách, teda Chodník korunami stromov. Chodník otvorili v Bachledovej doline, neďaleko obce Ždiar v Popradskom okrese, len minulý rok v septembri. Od začiatku ho sprevádza nečakane vysoká návštevnosť.

Kvôli rekonštrukcii lanovky sa až doteraz dalo dostaň ku chodníku len pešo. Hoci výmenu starej lanovky plánovali v stredisku už dlhšie, zvýšený záujem turistov o novú atrakciu ju urýchlil. Starú trojsedačkovú lanovku TS3 tak vystriedala nová lanovka Leitner GD10, ktorá v 10-miestnych kabínkach prepraví za hodinu 1734 osôb a jazda ňou trvá okolo 7 minút.

Môžeme sumarizovať. Sami ste určite vydedukovali, že Tatry majú počas zimy naozaj čo ponúknuť. Určite by teda nebolo na škodu sa ubytovať napríklad v našom penzióne Kamzík v krásnej scenérii Belianskych Tatier, odkiaľ sa za pár minút dostanete ku ktorejkoľvek časti našich hôr.

Zdroj: vt.sk, chodnikkorunamistromov.sk
Foto: istockphoto.combachledka.sk, Marek Hajkovsky – vt.sk