Vianoce bez výčitiek? Jedine v Tatrách!

Vianoce bez výčitiek? Jedine v Tatrách!
26. December 2017 BAJAN Wordpress

Najskôr zhon, potom pokoj, nakoniec množstvo jedla. Snáď aj vám dopadli Vianoce na výbornú. Prichádza však čas, kedy výčitky z prejedania dostávajú grády. Zbytočne chmúrne myšlienky môžete zmariť veľmi jednoducho. Pohybom! Stačí začať pokojne prechádzkami. Ale kde? Prinášame bohatú bonboniéru možností.

Chodník korunami ešte o niečo krajší

Keď nemáte v okolí žiadne atrakcie, alebo sa vám vychodené lesné cestičky už zunovali, chce to nejaký výbeh. Bývate v relatívnej blízkosti Tatier? Máte vyhraté! Keď nie, oplatí sa aj tak vycestovať. Prečo? Pretože pýcha Slovenska opäť hlási viaceré zimné atrakcie, ktoré len tak hocikde nenájdete.

Ako ste už určite zachytili z médií, tento rok bola dokonca spustená nevídaná atrakcia v podobe prechádzky priamo v korunách stromov. V lete ale zelené stromy splývajú do jedného, v zime sneh kreslí úchvatnú scenériu. A pamätajte, od začiatku lyžiarskej sezóny 22.12.2017 je prístup ku Chodníku korunami stromov možný len pešou 40 minútovou prechádzkou po vyznačenom upravovanom turistickom chodníku z Bachledovej doliny. Pohybu teda budete mať viac než len dosť!

Nielen pre lyžiarov

Áno, základom kvalitného pohybu v zime je, samozrejme, poriadna lyžovačka. Najkrajšiu lyžovačku na Slovensku zažijete iba v Tatrách. Tri špičkové strediská Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec ponúkajú najlepšie služby, ktoré si zamilujú všetky generácie.

Ešte aj v dnešnej, lyžovaním pobláznenej dobe, existujú ľudia, ktorí k tomuto športu moc neinklinujú. Jedno šťastie, že zima vo Vysokých Tatrách ponúka nespočetné možnosti trávenia voľného času a to ako športovým nadšencom, tak vyznávačom relaxu, ale aj milovníkom histórie, rodinám s deťmi i jednotlivcom.

Kilometre turistických chodníkov

Poďme na turistiku. Každú zimu je vo vysokohorskom prostredí vytýčených približne 20 km značkovaných turistických chodníkov, ktoré sú pre turistov sprístupnené len po vysokohorské chaty. Túru si môžete vybrať podľa stupňa náročnosti. Tie najľahšie vedú zo Štrbského plesa na Jamské pleso (prevýšenie: 306 m, čas: 4 hod.), z Hrebienka k Vodopádom Studeného potoka (120 m, 1 hod. 5 min.), alebo tá úplne „easy“ z Popradského Plesa k Chate pri Popradskom plese (1 hod.).

Odvážnejší by sa mali vybrať Mlynickou dolinou k vodopádu Skok (430 m, 3 hod. 15 min.), k Horkému hotelu Sliezsky dom (660 m, 4 hod. 15 min.), zo Starého Smokovca na Zamkovského chatu (465 m, 2 hod. 30 min.) či k Zelenému plesu a Bielym plesám (665 m 6 hod. 30 min.)

Pre tých, ktorí sa adrenalínu vysmievajú, sú pripravené chodníky zo Starého Smokovca na Zbojnícku chatu (950 m, 6 hod. 15 min.), na Téryho chatu (1 005 m, 6 hod. 40 min.) aj z Belianskych Tatier do tých najznámejších, teda Vysokých (855 m, 7 hod.).

Odmena v podobe horúcej vody

To ale nie je z Tatier ani zďaleka všetko. Čakajú na vás rozmanité kaskády Studenovodských vodopádov, vychádzky s deťmi okolo Tatranskej Lomnice, rodinné výlety okolo Smokovca. Tatranský ľadový dom okrem toho otvoril na Hrebienku zimnú sezónu vo Vysokých Tatrách už po piatykrát veľkolepo i nadčasovo.

Ani deti sa nudiť nebudú. Kedy ste si naposledy užili parádnu jazdu na sánkach? Najdlhšia dráha na Slovensku vás určite presvedčí, aby ste spolu s rodinou skočili na sánky a vychutnali si nezabudnuteľný zážitok. Vybláznite sa na upravovanej a osvetlenej 2,5 km dlhej sánkarskej dráhe z Hrebienka do Starého Smokovca.

Zábavu i pohodu pre rodinky s deťmi počas zimy nájdete tiež na Skalnatom plese v novom detskom indoor parku Kamzíkovo. Originálne ihrisko je tou pravou voľbou pri premenlivom tatranskom počasí. Novinkou zimy je služba babysitting – o vaše deti bude dobre postarané a vy sa môžete zatiaľ lyžovať či relaxovať.

Aby toho nebolo málo, na Skalnatom plese vás túto zimu okrem skvelej lyžovačky privíta aj rodina Snehuliakov. Hlava rodiny bude merať až 5 metrov. Bývať budú pri 15 miestnej lanovke na Skalnatom plese. Dostatočnú regeneráciu môžete zavŕšiť v Aquacity Poprad. Spestrite si lyžovačku či turistiku v Tatrách návštevou jedinečného komplexu, ktorý vám poskytne viac než len oddych a relax pri vode. Nájdete v ňom 13 vnútorných a vonkajších termálnych a relaxačných bazénov s celoročnou prevádzkou.

No a keď sa na svojom výlete ubytujete v Penzióne Kamzík, všetko z atraktívnych Tatier máte vždy poruke. U nás máte k dispozícii množstvo okolitých chodníčkov, ako aj vírivku so saunou priamo v rezorte. Príjemné ubytovanie s dobrým jedlomhudbou sú našim štandardom. Tešíme sa na Vás!

Zdroj: regiontatry.sk, bachledka.sk, tatry.sk, vt.sk
Foto: regiontatry.skfacebook.com/chodnikkorunamistromov, Jozef Pitoňák